Czynniki mające wpływ na cenę wynajmu autokaru lub busa

autocar_isia

Ceny i stawki wynajmu autokarów i busów zależą od wielu czynników. Są one opisane bardziej szczegółowo poniżej. Podczas porównywania ofert proszę skorzystać z informacji poniżej.

Czynnik 1: Wielkość pojazdu

Im większy rozmiar autokaru tym droższa cena wynajmu. Pojazd mogący przewieźć 67 osób na jedną godzinę wynajmu często kosztuje tyle co mały 8 miejscowy bus na cały dzień. Dlatego jest ważne, aby wiedzieć jak wiele osób będzie do przewiezienia. Jeśli liczba ta będzie zawyżona to może okazać się, że zapłacą Państwo więcej niż potrzeba.

Czynnik 2: Pora roku

Wiele firm związanych z branżą turystyczną doświadcza sezonowych zwyżek cen – w branży wynajmu autokarów nie jest inaczej. Ceny w okresie letnim mogą być nawet dwa razy wyższe niż w spokojniejszej porze roku. Mogą Państwo taniej wynająć autokar dokonując rezerwacji jak najwcześniej przed planowaną podróżą. Większość ludzi bukuje przejazd na miesiąc lub nawet tydzień przed podróżą. Jeśli jednak mogą Państwo zarezerwować wcześniej to cena będzie na pewno niższa.

Czynnik 3: Długość wynajmu

Jeżeli chcą Państwo zarezerwować autokar, to im dłuższy czas wynajmu tym cena będzie wyższa. Czasami można podzielić podróż tak by autokar mógł być zwolniony i wykonywał inne zadania – to na pewno znacząco zredukuje koszty.

Czynnik 4: Rodzaj autokaru

Autokary są dostępne w szerokim zakresie parametrów. Zależnie od wyposażenia cena wynajmu autokaru może różnić się znacznie.

Czynnik 5: Lokalne wydarzenia

Kiedy na danym obszarze geograficznym planowane są jakieś wydarzenia, które mogą wymagać wynajmu autokarów w znacznych ilościach to ceny wynajmu mogą wzrosnąć o kilkanaście procent. Jeśli są Państwo organizatorami dużych imprez to prosimy o kontakt z nami z odpowiednim wyprzedzeniem. Postaramy się zapewnić odpowiednie autokary w ramach budżetu.

Czynnik 6: Wyjazd krajowy czy zagraniczny

Na cenę wynajmu autokarów ma również wpływ czy będzie to wynajem na miejscu w kraju czy poza granicami. Podobnie ceny wynajmu autokaru w Warszawie, Trójmieście czy Krakowie może być znacznie wyższa niż gdzie indziej. Ceny wynajmu autokarów w Warszawie są zwykle o 20% wyższe niż w innych regionach kraju, jednak nie jest to sztywna reguła. Wyjazdy zagraniczne wiążą się z dodatkowymi kosztami jak winiety, noclegi dla kierowców itd.

Jeśli chcą Państwo szybko uzyskać kalkulację, prosimy wypełnić poniższy formularz podając swoje dane, a nasz zespół skontaktuje się z Państwem wkrótce.